Глобальне потепління, з одного боку, відкрило нові можливості вирощування соняшнику в північних регіонах України, які раніше не сприяли вирощуванню культури через брак тепла. З іншого — аграрії центральних і південних регіонів останніми роками змушені підбирати стабільніші та пластичніші гібриди, здатні витримувати високі температури та посуху, що перестала бути рідкістю в Україні. Шанси отримувати стабільні прибутки, вирощуючи цю високорентабельну експортно привабливу культуру, досить великі, але «кліматичне вікно можливостей для вирощування соняшнику» в Україні має свої особливості, зумовлені специфікою клімату.
Високий урожай — попри складні погодні умови

Найперші ризики на посівах соняшнику з’являються вже навесні, адже весни можуть бути надто ранніми або нестабільними.
Навесні, як відомо, господарства використовують кожну погожу днину, щоб відсіятися, однак нерідко після різкого потепління настає похолодання навіть із приморозками, як це трапилося цього року. Це створило ризики для рослин, які вже зійшли.
У деяких випадках господарства навіть уже внесли гербіциди, що тільки підсилило стрес для рослин — як температурний, так і хімічний.
Іноді ранньою весною в деяких регіонах у нас може випасти місячна або двомісячна норма опадів, тобто у цей період соняшник заливає дощами.